Koncert uwielbienia – Bogu Chwała – Rumia – 26 maja

Kopia ewrsdd26 maja – w Uroczystość Bożego Ciała na Stadionie Miejskim w Rumi odbędzie się Koncert Uwielbienia „Bogu – Chwała!”.

Organizatorem tego wydarzenia jest powołane specjalnie w tym celu Stowarzyszenie Na Rzecz Ewangelizacji i Krzewienia Kultury Chrześcijańskiej „Bogu Chwała!”. Członkami Stowarzyszenia są osoby świeckie, zwykli parafianie, zapaleńcy i szaleńcy Boży, na co dzień zaangażowani w działalność różnych grup duszpasterskich przy swoich parafiach (przede wszystkim Podwyższenia Świętego Krzyża i bł. Edmunda Bojanowskiego w Rumi oraz parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie). W większości są to osoby z Domowego Kościoła lub Ruchu Światło – Życie, ale także z innych parafialnych grup. Dla nas to bardzo ważne, bo nie wyobrażam sobie, by w taką inicjatywę weszli ludzie bez podstawowej formacji, czy po prostu bez żywej wiary.

Podstawowym celem Koncertu jest modlitwa i uwielbienie Boga, który kocha nas, jest obecny w życiu każdego z nas, czuwa nad nami, darzy nas Swymi łaskami, działa cuda.

Koncert jest też odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, który wielokrotnie wzywał do wyjścia z dziełem ewangelizacji „na ulice”, by w nowych formach duszpasterskich głosić Dobrą Nowinę. Stąd nasza obecność nie w przestrzeni sakralnej, ale właśnie na stadionie, na dużej scenie z profesjonalną oprawą sceniczną, a więc nagłośnieniem i oświetleniem. Poprzez wspólny śpiew, modlitwę i świadectwo chcemy dać wyraz naszej wiary w Boga i wdzięczności Jemu za wszelkie dobro, jakiego nam w Swej miłości udziela. Tego dnia wiele ludzi bierze udział w Procesji i Mszy świętej, a my chcemy to świętowanie przedłużyć i nadać mu formę radosnego, rodzinnego spotkania, pełnego muzyki, Dobrej Nowiny i świadectwa.

W czasie koncertu wystąpi powołany specjalnie do tego wydarzenia Chór „Bogu Chwała!” wraz z zespołem instrumentalnym. Jest to zatem inicjatywa naszych rodzimych talentów, które na co dzień zaangażowane są w zespoły śpiewające w swych parafiach a także w różne grupy kulturalne działające na terenie Rumi i Redy. Poza instrumentalistami są to amatorzy, którzy chcą publicznie poprzez śpiew oddać Bogu cześć i dać świadectwo swojej wiary. Próby odbywają się już od września, najpierw w mniejszych grupach a od marca w pełnym składzie. Odpowiedzialnym za aranżacje i dostosowanie piosenek na potrzeby naszego chóru jest Mirosław Hałenda, na co dzień organista w Parafii św. Antoniego w Redzie a także klawiszowiec zespołu Pullover. Chórem dyrygować będzie znana z promocji Kaszub piosenkarka, kompozytorka i dyrygentka Weronika Korthals.

Na Koncert zapraszamy wszystkich, którzy uważają się za osoby wierzące, ale także i tych, którzy Boga poszukują, gdyż chcemy, aby była to również okazja do indywidualnej rozmowy z kapłanem lub świeckim ewangelizatorem, skorzystania z Sakramentu Pojednania czy modlitwy, ale także do zadawania pytań o wiarę i wspólne szukanie odpowiedzi na nie, a więc Koncert nie jest imprezą zamkniętą, zarezerwowaną jedynie dla katolików, ale otwartą na każdego.

Koncert nie jest jakąś formą występu i promocji zaproszonego zespołu, jako „gwiazdy”, lecz zachętą do wspólnej modlitwy. Do tego dzieła Nowej Ewangelizacji zapraszamy wszystkich mieszkańców Rumi i Redy, a także okolicznych miejscowości. W związku z tym wstęp na Koncert jest bezpłatny.

Współorganizatorem Koncertu jest MOSiR w Rumi. Honorowy Patronat nad Koncertem objęli: Abp. Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius oraz Burmistrz Miasta Rumi Michał Pasieczny.

Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedział już Pan Leszek Dokowicz, znany i wielokrotnie nagradzany reżyser filmów o tematyce chrześcijańskiej, który w tym roku podzieli się z uczestnikami Koncertu swoim świadectwem wiary.

Źródło: diecezja.gdansk.pl