Koronawirus – informacje

W związku z przedłużeniem kwarantanny, pozostaje w mocy zarządzenie rządu o 5 osobach na liturgii. Dlatego 12.04, 13.04, 19.04 będzie 5 Mszy św. w niedzielę: 8.00, 9.30, 10.30, 11.30 i 16.00. Pierwszeństwo wejścia na liturgię mają osoby związane z intencją mszalną. 12 i 13.04 Msza św. będzie transmitowana na fb. Uroczystość odpustowa w dniu 19.04 o godz. 16.00 będzie transmitowana na fb. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Także cześć intencji z godziny 16.00 w tym dniu zaplanowanych dla koncelebransów została przeniesiona na godziny wcześniejsze – 9.30 i 11.30.

Dalej zostaje zawieszona Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, jak i adoracja czwartkowa Zostaje także odwołana wizytacja biskupia i poprzedzająca je całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Z wielką przykrością, bo grupa dzieci jest cudowna, w związku z przedłużaniem niemożności edukacji, a zatem i gromadzenia dzieci na razie do 26.04 Uroczystość I Komunii świętej zostaje przeniesiona na 6.09 na godz. 10.30.

Zostaje odwołana Rocznica I Komunii świętej w dniu 10.05. Przypominam, że od 16.04 do kościoła przychodzimy w maseczkach ma Mszę św. Przypominam, że jeśli się ktoś boi, nie ma obowiązku przyjmowania Komunii św. na każdej Mszy św., w jakiej uczestniczy. Może być Komunia św. duchowa. Kościół w ciągu dnia (drzwi główne aby nie dotykać klamek) będzie od Wielkanocy od rana do wieczornej liturgii otwarty. Proszę pilnować, aby jednocześnie nie było w nim 5 osób. Po świętach w wyjątkiem niedzieli zawsze przed Mszą św. wieczorną jest okazja do Spowiedzi św.

Chciałem serdecznie podziękować za więź duchową z parafią, za wszystkie życzenia przesłane drogą elektroniczną. Jestem bardzo wzruszony darem 7 Margaretek w mojej intencji, który dzisiaj w Wielki Czwartek otrzymałem. Dziękuję tym, którzy pomogli przygotować kościół do Świąt przez dekorację i sprzątanie oraz w warunkach ekstremalnych włączyli się w przygotowanie liturgii, do której przeżywania na fb serdecznie zapraszam. I jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pozwalają na funkcjonowanie parafii składając ofiary do skarbonek, na tacę a przede wszystkim na konto parafialne: 58 8349 0002 0030 2696 2000 0010.

Do ùzdrzeni przed ekranem monitora.

Z pamięcią w modlitwie – Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik