Międzynarodowy Dzień Strażaka

florianCo roku 4 maja w dzień Świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy.

W wielu miastach, gminach i wioskach brać strażacka integruje się podczas uroczystości kościelnych – w naszej parafii Msza św. w intencji Strażaków zostanie odprawiona w środę (4 maja) o godz. 18:00.

„Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił…” (Modlitwa Strażaka, autor nieznany)

Wszystkim Strażakom, Zawodowcom i Ochotnikom, życzymy dużo siły i wytrwałości, mocnego zdrowia i wyrozumiałości bliskich. Długiego, pięknego życia i wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu. Obyście nigdy nie ulegali wypadkom podczas akcji i aby zawsze Wasza praca była doceniona.