Odpust NMP Uzdrowienia Chorych w Wejherowie | 1-2.07

W pierwszy weekend lipca razem z chorymi duchowo i fizycznie gromadzimy się na modlitwie na kalwaryjskich wzgórzach wokół Maryi czczonej w wejherowskim Obrazie jako Uzdrowienie Chorych na duszy i ciele.

Szczególne zaproszenie kierujemy do Chorych i Cierpiących. Opiekunów natomiast prosimy, aby pomogli Chorym uczestniczyć w tych uroczystościach, szczególnie w niedzielnej sumie odpustowej.

Naszym uroczystościom przewodniczyć będzie o. Władysław Brzeziński z Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety w Ain Karem w Ziemi św. Czcigodnego Księdza, Parafian i Chorych serdecznie zapraszamy do udziału w kalwaryjskich uroczystościach odpustowych. Kapłanów zapraszamy do koncelebry.

Program odpustu:
Sobota: 1 lipca:

16:00 – Obchody kalwaryjskie w intencji Chorych (początek w kościele klasztornym)
19:00 – Msza św. przed Cudownym Obrazem

Niedziela: 2 lipca:

9:00 – Procesja z kościoła klasztornego na Kalwarię (kaplica Kajfasza)
10:00 – Suma Odpustowa z udzielaniem Sakramentu Chorych, po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób „lurdzki” i poświęcenie pojazdów mechanicznych

Z franciszkańskim pozdrowieniem „POKÓJ i DOBRO”
o. Daniel Szustak OFM
kustosz Sanktuarium