Ogłoszenia –25 lutego 2018 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

 • Jak co roku, w przypadającą dziś II Niedzielę Wielkiego Postu w tzw. Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o polskich misjonarzach pracujących w blisko 100 krajach świata ofiarując im naszą modlitwę oraz składane dziś ofiary do puszek, które pomogą misjonarzom realizować dzieła ewangelizacyjne i humanitarne.
 • Trwa okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, pomagając w ten najbardziej potrzebującym. Dzieci w czasie rekolekcji otrzymały rodzinne skarbonki jałmużny postnej, które przynoszą do kościoła w Wielką Sobotę wraz ze święconką.
 • Dziś oraz w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:00. Poprzedzi je Koronka do Bożego Miłosierdzia. Z udziałem w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzki Żali związany jest przywilej odpustu zupełnego.
 • W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież na godzinę 16.00, dorosłych na 17.30.
 • W tym tygodniu przypadają także dni eucharystyczne. W czwartek o godzinie 17 Msza święta wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie w intencji powołań, w piątek odwiedzę stałych zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną, a po południu między 15.40, a 17.00 okazja do spowiedzi świętej z przerwą na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W piątek o godzinie 18 Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem wynagradzającym z Aktem Ofiarowania.
 • W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 Msza święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny.
 • Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę i pielgrzymkę do Petersburga. Zapisy w biurze parafialnym.
 • Przypominamy o możliwości przynoszenia na plebanię fantów na loterię w ramach Parafialnego Festynu w Dzień Matki, z okazji srebrnego jubileuszu istnienia parafii.
 • Intencje na 2019 rok można zapisywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 • W przyszłą niedzielę spotkanie Żywego Różańca o godzinie 14.15 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze