Ogłoszenia – 27 maja 2018 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018 roku

 • Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 • W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała spotkanie organizacyjne dzieci sypiących kwiatki z p. Dorotą jutro i we wtorek o 16.00 w kościele.
 • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 8.00, 10.30 i 16.00. Po Mszy świętej o godzinie 10.30 wyruszy ze świątyni procesja i przejdzie ulicami: Gościnną, Jarową, Maszoperii, Zieloną, Ludzi Morza, Korsarską i Gościnną. Prosimy o ustrojenie trasy procesji i nieparkowanie przy niej samochodów. Niech nasz liczny i aktywny udział będzie okazją do manifestacji wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa żyjącego w tajemnicy Eucharystii.
 • W piątek ksiądz arcybiskup mając na uwadze liczne spotkania rodzinne i towarzyskie w ramach długiego weekendu udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na terenie gdańskiej archidiecezji. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Rano od 9.00 odwiedzę stałych, zgłoszonych chorych, zaś od godziny 16.00 okazja do spowiedzi świętej.
 • Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a od piątku o godz. 17.30 – w Oktawie Bożego Ciała – połączone z procesją eucharystyczną. W przyszłą niedzielę Procesja Eucharystyczna po Sumie o godz. 8.00.
 • W sobotę o godzinie 17.00 Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.
 • W przyszłą niedzielę o godzinie 14.15 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca, połączone z nabożeństwem czerwcowym i Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
 • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy na różnych płaszczyznach przyczynili się do uczczenia Srebrnego Jubileuszu Istnienia Parafii. Bóg zapłać.
 • W najbliższe dwie niedziele będzie nas wspomagał o. Jordan. Ja będę kwestował w Gdańsku – Letnicy w parafii św. Anny.
 • W tym tygodniu są wolne intencje Mszy świętych. Jest wolnych wiele intencji Mszy świętych w miesiącu lipcu i sierpniu.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze