Ogłoszenia – 28 stycznia 2018 r.

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2017 r.

• Gościmy dzisiaj chór „Lutnia” z Wejherowa, a także ojca duchowego i kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego. Dziękuję za posługę słowa i muzyki w naszej parafii.
  • Jutro na plebanii po wieczornej Mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam też Radę Sołecką. Spotkanie dotyczyć będzie Jubileuszu 25-lecia Parafii.
  • W czasie ferii nie ma spotkania młodzieżowego, hali sportowej, zbiórek ministrantów i lektorek. W drugim tygodniu ferii będę na rekolekcjach w Niepokalanowie i zastępować będzie mnie o. Jordan. Natomiast 4 i 11 lutego będę kwestował w parafiach w Żukowie i w Gdańsku-Nowym Porcie. 18-21 lutego będą trwały w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci z naszej szkoły.
  • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15. Wieczorna Msza święta wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie.
  • W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Mszę święte o godz. 8.00 i 17.00 którą rozpoczniemy błogosławieństwem przyniesionych gromnic i procesją ze świecami po kościele. W Kościele jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą i składanymi tego dnia ofiarami wspieramy klasztory klauzurowe w naszej diecezji. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 16.00 i przed ranną Mszą świętą Po Mszy wieczornej także nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
  • Intencje mszalne na rok 2019 zamawiać można po 18 lutego w biurze parafialnym. Jednocześnie chciałem przypomnieć, że w miesiącu lipcu i sierpniu tego roku jest wolnych wiele intencji Mszy świętych w dni powszednie i w niedziele. Na wakacje z racji obecności kapłanów – gości przyjmuję Msze święte gregoriańskie.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualną prasę katolicką.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 14.15 spotkanie Żywego Różańca w kościele.
  • Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i poprowadzenia zabawy karnawałowej, wszystkim wolontariuszom i sponsorom oraz tym, którzy wzięli w niej udział. Dochód z zabawy przeznaczony zostanie na drzwi oddzielające przedsionek kościoła od nawy głównej tzw wiatrołap.

Tradycyjnie w Polsce czas śpiewu kolęd i adoracji żłóbka trwa do Święta Ofiarowania, zatem w ostatnie dni tego czasu zapraszamy jeszcze na chwilę adoracji przy żłóbku.

Ks. Sławomir Skoblik