Ogłoszenia – 29 marca 2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

1. W najbliższy piątek nasz kościół nie będzie stacyjnym w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Została odwołana! Dzisiaj ani za tydzień nie ma nabożeństwa Gorzkich Żali, ani w piątek nabożeństwa Dróg Krzyżowych
  2. W pierwszy piątek miesiąca nie ma odwiedzin chorych. Okazja do spowiedzi świętej od 16.00 do 16.40 w kościele. O 17.00 Msza święta wotywna o Sercu Bożym i nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy świętej: 8.00, 10.30, 11.30 i 16.00. / uczestniczą zamawiający intencję max. 5 osób/ Nie będzie procesji z palmami!
  4. W przyszłą niedzielę z racji kwarantanny nie będzie spotkania Żywego Różańca.
  5. W zakrystii można nabyć paschaliki za 10 złotych i biuletyn, Gościa Niedzielnego nie ma.

W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych informuję, że Msze święte w Chłapowie są odprawiane zgodnie z harmonogramem.

Mając na sercu wrażliwość wielu, którzy przychodzą na Eucharystię także w ciągu tygodnia z wielkim smutkiem muszę napisać, że w Eucharystii może uczestniczyć 5 osób plus kapłan.

Z tej racji, pierwszeństwo uczestnictwa w niej mają wierni związani z intencją mszalną. Ta wyjątkowa kwarantanna obowiązuje na razie do Wielkiej Soboty.

Z tej racji począwszy od 25.03.2020 r.- kościół jest otwierany na Eucharystię i zamykany, kiedy jest w nim komplet osób; przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi św.;

– odwołana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja czwartkowa, Ekstremalna Droga Krzyżowa, spowiedź dekanalna przedświąteczna, wizyta comiesięczna u chorych, adoracja w ciemnicy i Grobie Pańskim, procesja rezurekcyjna i poświęcenie ognia oraz święconka wielkanocna;

– biuro parafialne jest nieczynne;

– Sprawy nagłe, jak wezwanie do umierającego – nie chorego!!, czy pogrzeb (w pogrzebie na cmentarzu może uczestniczyć 5 osób + kapłan) zgłaszamy telefonicznie: 602 574 613;

W czasie zagrożenia życia jakim jest epidemia wskazane jest życie w łasce uświęcającej, aby nie odejść z tego świata w grzechu ciężkim!!!

Z pamięcią o modlitwie: Ksiądz Proboszcz Sławomir Skoblik