Ogłoszenia – 31 grudnia 2017 r.

Uroczystość Świętej Rodziny 31 grudnia 2017 rok

• Jutro 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz w 51. Światowy Dzień Pokoju w imię Boże rozpoczynamy Nowy 2018 Rok w nadziei, że dane nam będzie go przeżyć z godnością i po Bożemu. U progu Nowego Roku, trwając w radości płynącej z Narodzin Zbawiciela, składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia Bożego pokoju oraz radości płynącej z odkrywania daru Bożej miłości i świadczenia o niej we współczesnym świecie. Jutrzejsza Uroczystość kończy Oktawę Narodzenia Pańskiego. Jest to święto nakazane. Rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  • W tym tygodniu wspominamy we wtorek Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza święta wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie, a w piątek o Sercu Bożym połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Najświętszego Serca Jezusa. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą ranną. Po rannej Mszy świętej w piątek odwiedzę chorych. W czasie kolęd Msze święte w dni powszednie są tylko rano, także w sobotę 13 stycznia.
  • W sobotę nakazana Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to także Dzień modlitw w intencji misji oraz Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.Msze św. według rozkładu niedzielnego. Podobnie, jak w ubiegłym roku bardzo bym chciał, abyśmy jak parafia spotkali się na wspólnym kolędowaniu w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godzinie 17:00. Chciałbym, aby kolędy prowadziły poszczególne rodziny. Proszę zgłaszać się do mnie, aby zachować porządek i móc przygotować kolędę na rzutnik. Mile widziane instrumenty. Rodzinne kolędowanie nie jest formą jakiegoś konkursu, ale festiwalem chwały dla Nowo narodzonego Jezusa. Pan organista zadba o profesjonalny sprzęt nagłaśniający.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 10:30 odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego przez dziecko komunijne połączone z poświęceniem świec. O 14.15 w spotkanie w kościele Żywego Różańca połączone z opłatkiem w salce na plebanii. Przyszła Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia, ale wystrój kościoła pozostanie tradycyjnie do 2 lutego.
  • 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii „Kolędę”. Z planem kolęd można się zapoznać na stronie internetowej parafii i w gablotce z tyłu kościoła. Kolęda rozpocznie się po Koronce w dni powszednie, w soboty o 13.00, w niedziele o 17.30. W czasie kolęd nie ma spotkania młodzieżowego, ani hali sportowej dla ministrantów. Proszę pamiętać o przybraniu stołu, dzieci i młodzież o zeszytach z religii, dzieci o książeczce z obrazkami z Mszy świętych niedzielnych. Można pochwalić się planszami roratnimi. Wizyta duszpasterska jest okazją do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla naszych domów oraz pogłębienia więzi pomiędzy duszpasterzem i parafianami. Już teraz dziękuję za życzliwe przyjęcie. Tradycyjne Ofiary składane podczas Kolędy przeznaczone są na potrzeby i budowę kościoła. W czasie kolęd sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w biurze parafialnym po rannej mszy świętej.
  • Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia, przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.
  • Intencje na 2019 rok będę przyjmował od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu w biurze parafialnym.

MODLITWA O POKÓJ OJCA ŚWIĘTEGO PAWŁA VI

Panie, Boże pokoju, któryś stworzył ludzi, przedmiot Twej łaskawości, aby byli współuczestnikami Twej chwały, błogosławimy Cię i składami Ci dzięki. Boś nam zesłał Jezusa Twego ukochanego Syna, uczyniłeś Go w tajemnicy paschalnej sprawcą wszystkiego zbawienia, źródłem wszystkiego pokoju, więzią wszelkiego braterstwa. Składamy Ci dzięki za pragnienia, wysiłki i czyny, które Twój Duch pokoju wzbudził w naszych czasach, aby zastąpić nienawiść miłością, nieufność zrozumieniem, obojętność solidarnością. Otwórz jeszcze bardziej nasze umysły i nasze serca na konkretne potrzeby miłości wszystkich naszych braci, abyśmy się stawali coraz bardziej budowniczymi pokoju. Pomnij, Ojcze Miłosierdzia, na wszystkich, którzy się trudzą, cierpią i umierają usiłując nadać światu charakter bardziej braterski. Niech Twoje Królestwo sprawiedliwości, pokoju i miłości ogranie ludzi wszelkich ras i języków. A ziemia niechaj napełnia się Twą chwałą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono towarzyszy nam w rozpoczętym Nowym 2018 Roku.

Ks. Sławomir Skoblik