Ogłoszenia – 8 grudnia 2019 r.

XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

• Dziś w II Niedzielę Adwentu obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wraz z nowym rokiem duszpasterskim, który przeżywamy pod hasłem „Wielka tajemnica wiary” rozpoczęliśmy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dla pogłębienia wymowy tych dni uczestniczymy w roratach, nasze domy dekorujemy adwentowymi wieńcami i wystawiamy w oknach świeczniki – symbol oczekiwanego Chrystusa – Światłości Świata.
  • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy także XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary na tę pomoc.
  • Dzisiaj po Mszy świętej o 10.30 do godziny 13.00 Godzina łaski.
  • W tym tygodniu w piątek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w sobotę świętego Jana od Krzyża.
  • W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Przyglądamy się w czasie tych rorat Słudze Bożemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu. Prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów, bądź świec. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony. Gotowe lampiony można nabyć wraz z grudniowym Małym Gościem Niedzielnym.
  • W czwartek rano adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15 do 10.15.
  • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn parafialny.
  • Do nabycia u ministrantów świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 złotych mała i 18 złotych duża.
  • Serdecznie dziękuję za liczny udział w uroczystościach odpustowych ku czci świętej Barbary, za złożone dziś ofiary na budowę kościoła i te na utrzymanie czystości w świątyni.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik