LSO

Aspiranci, kandydaci – 9:00
Ministranci – 10:00
Lektorki – 11.00

Obecnie wspólnota liczy 18 członków. Łączy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz przyszłych studentów. Obecnie naszym opiekunem jest ks. Sławek. Liturgiczna Służba Ołtarza aktywnie bierze udział w życiu duchowym parafii.

Ministranci i lektorzy przez cały rok służą podczas Mszy Świętej w dni powszednie, w niedziele, a także podczas nabożeństw. To do ich obowiązków należy przygotowanie ceremonii liturgicznych: Pasterki, Triduum Paschalnego, Pierwszej Komunii Świętej, Bierzmowania, Bożego Ciała i Odpustu Parafialnego.

Lektorzy i ministranci poprzez przygotowanie poszczególnych uroczystości, dokładają wszelkich starań, aby wierni naszej parafii, mogli w jeszcze większym skupieniu i modlitwie przeżywać piękno liturgii.

Każdego tygodnia członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza spotykają sie w salce na plebanii lub w kościele w celu omawiania poszczególnych uroczystości kościelnych, nabywania wiedzy liturgicznej i znajomości Pisma Świętego oraz pogłębiania formacji duchowej.

Zbiórki prowadzi Ks. Proboszcz, któremu w wyjątkowych okolicznościach pomagają starsi lektorzy.

Każdego roku lektorzy i ministranci uczestniczą w wielu wydarzeniach parafialnych i diecezjalnych. Należały do nich m.in. Pielgrzymki do Swarzewa czy Wejherowa, Spotkanie Młodych w Lednicy, czy też Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza.

Ponadto redagujemy cotygodniowy biuletyn informacyjny „Misericordia Domini”. Sprzedajemy także palmy wielkanocne oraz kartki okolicznościowe. Dodatkowo organizujemy wieczornice w ciągu roku o różnej tematyce.

Bierzemy także udział w sportowych wydarzeniach. Mamy swoje osiągnięcia w tej materii, m. in. zajęliśmy I miejsce w jednym z turniejów diecezjalnego cyklu sportowych spotkań KNC24CUP w piłce nożnej halowej w kategorii szkoły gimnazjalnej.

W roku 2013 zakupione zostały alby oraz pasy dla lektorów, a także pozyskaliśmy szafę, w której możemy przechowywać swoje akcesoria.