LSO

Aspiranci, kandydaci – 9:00
Ministranci – 9:00
Lektorki – 10.00

Sprawozdanie z działalności ministrantów przy parafii Miłosierdzia Bożego w Chłapowie

Obecnie wspólnota liczy 13 członków. Łączy uczniów szkół podstawowych, zasadniczo z 6 klasy. Obecnie naszym opiekunem jest ksiądz Sławek. Prezesem LSO jest Patryk Dombke, zastępcami prezesa Mateusz Jeka i Mateusz Styn.

Liturgiczna Służba Ołtarza aktywnie bierze udział w życiu duchowym parafii. Ministranci przez cały rok służą podczas Mszy Świętej w dni powszednie, w niedziele, a także podczas nabożeństw. To do ich obowiązków należy przygotowanie ceremonii liturgicznych: Pasterki, Triduum Paschalnego, Pierwszej Komunii Świętej, Bierzmowania, Bożego Ciała i Odpustu Parafialnego. Ministranci poprzez przygotowanie poszczególnych uroczystości, dokładają wszelkich starań, aby wierni naszej parafii, mogli w jeszcze większym skupieniu i modlitwie przeżywać piękno liturgii.

Każdego tygodnia członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza spotykają się w salce na plebanii lub w kościele w celu omawiania poszczególnych uroczystości kościelnych, nabywania wiedzy liturgicznej i znajomości Pisma Świętego oraz pogłębiania formacji duchowej.

Zbiórki prowadzi Ksiądz Proboszcz, 2 aspirantów przygotowuje do służby zarząd LSO. Każdego roku ministranci uczestniczą w wielu wydarzeniach parafialnych i diecezjalnych. Należały do nich m.in. Pielgrzymki do Swarzewa czy Wejherowa. Ministranci chętnie włączają się w rozgrywki halowej piłki nożnej i szachowe w strukturach diecezji. Do rozgrywek przygotowują się poprzez treningi na hali w miejscowej szkole pod opieką profesjonalnego trenera.

W roku 2013 zakupione zostały alby oraz pasy dla lektorów, a także pozyskaliśmy szafę, w której możemy przechowywać swoje akcesoria. Ks. proboszcz Sławek w 2017 roku przygotował nam salkę, w której mamy do dyspozycji sprzęt sportowy i play stadion.

Chłapowo, 2020-03-01