Ogłoszenia – 7 lipca 2019 r.

XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2019 r.

  • W liturgii tego tygodnia przypada w poniedziałek wspomnienie świętego Jana z Dukli, w czwartek święto świętego Benedykta – opata, patrona Europy, w piątek świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w sobotę św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece świętych patronów
  • Są wolne miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Rzymu i na ziemie Zachodnie Polski. Zapisywać się można w biurze parafialnym od wtorku do czwartku w godzinach 15.15-16.30. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii i w gablotce.
  • Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 20 i 21 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 21 lipca o godz. 10:30 pod przewodnictwem ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Pielgrzymi przybędą w sobotę 20 lipca. Powitanie zgodnie z tradycyjnym porządkiem przed Kaplicą Objawienia o 15.30. Centralna Msza św. dla pielgrzymów w sobotę o godz. 17:00. Nasza parafialna pielgrzymka wyruszy spod kościoła w sobotę o 13.15 i dołączy tradycyjnie do Grupy Władysławowskiej. Zapraszamy i wczasowiczów do wędrowania. To tylko 10 kilometrów.
  • Wszystkich gości, których serdecznie witamy zachęcamy po Mszy świętej do adoracji relikwii świętego Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godzinie 15.00.
  • Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.
  • W tym tygodniu i w drugiej połowie sierpnia jest wolnych wiele intencji Mszy świętych w dni powszednie. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączać w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. Intencje zamawiamy w biurze parafialnym, na bieżący tydzień w zakrystii.
  • Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele budowlane. Zbieramy na ocieplenie i tynkowanie ściany południowej kościoła wraz z wieżą.
  • U ministrantów w przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn za symboliczną ofiarę. 

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik


Zapowiedzi przedślubne 2019-07-07 – 2019-07-21

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Adam Grzegorz Kużel, zam. Władysławowo i Paulina Małgorzata Potrykus, zam. Chłapowo

Bartłomiej Kazimierz Domaszk, zam. Chłapowo i Marta Amelia Cecot, zam. Smyków

Komentarze

komentarze