Ogłoszenia – 7 czerwca 2020 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020 roku

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Dzisiaj o 14.15 spotkanie Żywego Różańca połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie świętej Jadwigi Królowej, w piątek męczenników II wojny światowej, w sobotę św. Antoniego.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 8.00, 9.30, 10.30 i o 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 z racji pandemii wyjątkowo w tym roku nie wyruszy tradycyjna procesja. Odbędzie się natomiast nabożeństwo czerwcowe, a następnie do godziny 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Msza św. w środę o 18.00 z liturgią z Uroczystości Bożego Ciała.
  1. W piątek ksiądz arcybiskup mając na uwadze liczne spotkania rodzinne i towarzyskie w ramach długiego weekendu udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na terenie gdańskiej archidiecezji.
  2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – w Oktawie Bożego Ciała – połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W przyszłą niedzielę Procesja Eucharystyczna po Sumie o godz. 8.00.
  3. W przyszłą niedzielę o 9.30 Rocznica I Komunii świętej. Nie będzie już Mszy świętej o 11.30. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.
  4. U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź z dniem 3 czerwca 2020 roku

– odwołał dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach Świętych;
– przedłużył czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r;
– przywrócił zwyczaj wprowadzania trumny do kościoła podczas uroczystości pogrzebowych;
– zaaprobował różne formy przeżycia tegorocznej uroczystości Bożego Ciała, w tym zaproponowaną przeze mnie dłuższą adorację Najświętszego Sakramentu dla indywidualnej modlitwy wiernych i z końcowym błogosławieństwem udzielanym na progu świątyni, w kolejne dni procesję w ramach oktawy wokół Kościoła;
– pozwolił na spotkania z grupami parafialnymi;
– przedłużył czas niekorzystania z wody święconej w kropielnicach;
– zachęcił osoby duchowne i wiernych świeckich, do spisania lub nagrania doświadczeń wiary w czasie pandemii.