Ogłoszenia – 13 października 2019 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r. XIX Dzień Papieski

  1. Przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy. W całej ojczyźnie w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Także i u nas lektorki /ministranci/ zbierają po Mszy św. ofiary na ten cel.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego w piątek św. Łukasza, w sobotę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dziś po Mszy św. o 16.00 w dni powszednie na 17.30, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.
  4. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i nasz Parafialny Biuletyn.
  5. W sobotę tylko spotkanie oazy o 11.00.
  6. Zapraszamy na jednodniowa wycieczkę do Gdańska w sobotę w dniu 19.10. Koszt przyjazdu autokaru to 30 złotych. Dodatkowe koszty to wstęp do muzeum II wojny światowej i Europejskiego Centrum Solidarności oraz obiad. Zobaczymy bazylikę Mariacką i św. Brygidy oraz Pocztę Polską. Wyjazd o godz. 6.30.
  7. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, w tygodniu przy wyjściu znajdą się kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w kancelarii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominkach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa tzw. sług Bożych, jak kard. Stefan Wyszyński.

Komentarze

komentarze