Ogłoszenia – 20 października 2019 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r.

Tydzień Misyjny

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, na świecie pracuje około 2000 polskich misjonarzy. Blisko połowa polskich misjonarzy pracuje w Afryce. Na misjach przebywa 13 polskich biskupów – posługują m.in. w Brazylii, Boliwii, Kamerunie, Kazachstanie, na Madagaskarze i Papui Nowej Gwinei. 
  2. W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
  3. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, dzisiaj po Mszy św. o 16.00. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00.
  4. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, przy wyjściu kościoła wyłożone są kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w kancelarii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominkach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa tzw. sług Bożych, jak kard. Stefan Wyszyński.
  5. Przy wyjściu u ministrantów do nabycia aktualna prasa religijna. Dziś zbiórka do puszki przed kościołem na cele misyjne.
  6. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.
  7. W zeszłą niedzielę na kolekta budowlana wyniosła 4300 PLN, zaś do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 650 PLN.
  8. Polecam waszej pamięci ofiary dobrowolne na sprzątanie kościoła (tygodniowo na ten cel idzie 90-120 PLN)
  9. Dzisiaj liczenie wiernych w kościołach w Polsce. Proszę o wychodzenie powoli głównymi drzwiami, aby ministranci zdążyli wszystkich policzyć.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o misjach. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik – proboszcz parafii

Komentarze

komentarze