Rekolekcje „Serce przy sercu” w Gdańsku | od 14 czerwca

Rekolekcje „Serce przy sercu” oparte są o „Porozumienie bez Przemocy” nazywane są także „porozumieniem współczującym” i „językiem serca”, którego twórcą jest Marshall B. Rosenberg, amerykański psycholog.

Jezus w Wieczerniku odkrywa swoje głębokie pragnienie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie” (J 13, 34). Niemożliwa jest miłość wzajemna bez sztuki dialogu, który prowadzi do relacji.

Rekolekcje „Serce przy sercu”, które odbędą się w kościele św. Barbary w Gdańsku, przybliżą nam narzędzia, z których możemy korzystać budując relację nie tylko z drugim człowiekiem, ale także z Osobą Jezusa.

Marcin, który pracuje w poradni „Po – Moc”, mieszczącej się przy parafii św. Barbary w Gdańsku, będzie dzielił się tym, co słyszy w Słowie Bożym korzystając z klucza „Porozumienia bez Przemocy”.

Zaczynamy 14 czerwca (piątek) o godz. 19.00.

W piątek po nauce odbędą się zapisy na odpłatne „Warsztaty komunikacji empatycznej. Wprowadzenie”, które odbędą się w sobotę w godz. od 09.00 do 17.00.

Zapraszamy!

Ks. Piotr Adamski – duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw „SYCHAR”

Psychoterapeuta Marcin Gmiąt

Komentarze

komentarze