Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia…

Czcigodni Parafianie i wszyscy przyjaciele oraz sympatycy naszej parafii:

„A nadzieja znów wstąpi w nas

Nieobecnych pojawią się cienie

Uwierzymy kolejny raz

W jeszcze jedno Boże Narodzenie”

Wyjątkowe są tegoroczne święta, bo z racji pandemii rzeczywiście nieobecnych tradycyjnych gości spotykanych co roku przy stole pojawią się współczesne cienie: awatary, obraz na ekranie i głos w słuchawce telefonu. Nie będzie uścisku dłoni, pocałunku, przytulenia.

Ale są najbliżsi, z którymi dzielimy codzienność, domowe zacisze. Inaczej niż dotychczas w te święta możemy odczuć bliskość tych, których kochamy. Sytuacja, jaką mamy obecnie zmienia jedną rzecz – teraz nie jesteśmy w stanie uciec od tego, od czego do tej pory uciekaliśmy. Nie mamy jak odwrócić wzroku.

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia w wąskim najbliższych gronie będzie momentem odkrycia, że mamy naprawdę dobrych i mądrych ludzi blisko siebie.

Z darem modlitwy przy Żłóbku i Ołtarzu Pańskim.

Ksiądz Proboszcz Sławomir Jan Skoblik.

Boże Narodzenie 2020

Komentarze

komentarze