Ogłoszenia – 23 czerwca 2024 r.

XII Niedziela Zwykła

  1. Dziś gościmy w naszej parafii alumna GSD – diakona Grzegorza Zakrzewskiego. Ten dzień w naszym dekanacie jest szczególną okazją do modlitwy za nasze seminarium. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie tej diecezjalnej uczelni.
  2. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium: www.gsd.gda.pl.
  3. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00.
  4. W liturgii jutro przypada Uroczystość św. Jana Chrzciciela we wtorek wspomnienie bł. Doroty z Mątów, w czwartek MBNP – odpust w Juracie, w piątek św. Ireneusza, w sobotę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła – odpust rybacki w Pucku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  5. W czwartki w naszej parafii Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15 do 10.15.
  6. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
  1. Dziękuję za ofiary składane do puszki na sprzątanie i budowę naszego kościoła. Przy skarbonce dla naszych gości wyłożone są cegiełki na budowę kościoła. Do mieszkańców naszej parafii zostaną one przyniesione przez panów, roznoszących koperty na początku wakacji. Zakończył się pierwszy etap prac – elewacja i ocieplenie ścian kościoła i fundamentów. Teraz zostanie zamontowana iluminacja kościoła i położony chodnik wokół świątyni oraz zbiornik na deszczówkę.
  2. Od dzisiaj po Mszach św. niedzielnych lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cena jednego ciastka 7 PLN.
  3. Są do nabycia także pamiątkowe kalendarze z przyrodą Chłapowską na przyszły 2025 rok. Koszt egzemplarza – 30 PLN.
  4. Wieża widokowa będzie otwarta od 1 lipca w dni powszednie.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze