Halowy Turniej Piłki Nożnej – III etap – 25 lutego

W sobotę 25 lutego br. odbędzie się HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ. Jest to III ETAP zmagań o Mistrzostwo Archidiecezji Gdańskiej i prawo do reprezentowania naszej Diecezji na Mistrzostwach Polski. Dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku, zawody odbędą się ku czci Żołnierzy Wyklętych. Świadectwo ich męstwa, wierność Ojczyźnie, niezłomna postawa patriotyczna i przywiązanie do tradycji niepodległościowych to fundamentalne wartości, które chcemy kształtować wśród młodzieży naszej Archidiecezji.

Turniej odbędzie się na Ujeścisku (hala sportowa w Szkole Podstawowej nr 12, przy ul. Człuchowskiej 6)  oraz w Gdańsku Chełmie (hala sportowa w Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 – ul. Chałubińskiego  13) w trzech kategoriach wiekowych:

  • MINISTRANCI (rocznik 2004 i młodsi) – GDAŃSK UJEŚCISKO

———————————————————————————————

  • LEKTORZY MŁODSI (rocznik 2001 i młodsi) – GDAŃSK CHEŁM
  • LEKTORZY STARSI (rocznik 1997 i młodsi) – GDAŃSK CHEŁM

Każdy zespół może składać się z 8 zawodników (4 zawodników w polu + bramkarz + rezerwowi) oraz pełnoletniego opiekuna (trenera). W turnieju mogą brać udział wyłącznie ministranci i lektorzy aktualnie służący w parafiach naszej Archidiecezji. Dlatego każdy z uczestników powinien posiadać dokument tożsamości potwierdzający jego wiek oraz imienne upoważnienie dla całej drużyny podpisane przez ks. Proboszcza danej parafii lub ks. Opiekuna.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego br. wyłącznie pod adresem mailowym: turniejknc24@gmail.com

W każdej kategorii wiekowej może wystąpić maksymalnie 20 drużyn. Dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie zostaje uznane za ważne dopiero po wpłaceniu wpisowego. Wpisowe od każdej zgłoszonej drużyny (kategorii wiekowej) wynosi 100 zł.

W tym roku szkolnym (2016/2017) przewidziany jest jeszcze jeden finałowy turniej w Rumi (18 marca). Drużyny, które zdobędą najwięcej punktów po zsumowaniu osiągnięć z wszystkich zawodów, będą reprezentować naszą Archidiecezję na Mistrzostwach Polski w Częstochowie 2 maja 2017 roku. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować pod w/w adres mailowy.

PLAN TURNIEJU JEST NASTĘPUJĄCY:

Obie hale będą otwarta dla uczestników od godz. 7:30. Prosimy, aby drużyny pojawiły się na miejscu i przygotowały do gry przed rozpoczęciem turnieju.

8:00 – powitanie drużyn i rozpoczęcie turnieju.

KATEGORIA MINISTRANT: 8:15 – 13:30 (GDAŃSK UJEŚCISKO)

KATEGORIA LEKTOR MŁODSZY: 8:15 – 13:30 (GDAŃSK CHEŁM)

—————————————————————————————————-

Wręczenie nagród dla obu kategorii o godz. 13:30 w GDAŃSKU CHEŁMIE !!!

—————————————————————————————————-

KATEGORIA LEKTOR STARSZY: 14:00 – 19:30

Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów do wzięcia udziału w zawodach. Prosimy wszystkich Księży Dziekanów, Księży Proboszczów, a zwłaszcza Księży opiekunów ministrantów o zorganizowanie przyjazdu i umożliwienie wzięcia udziału w tym sportowym wydarzeniu.

Więcej informacji, imienna lista uczestników oraz regulamin turnieju na stronie: www.knc24.pl.

Komentarze

komentarze