Jubileusz Chrztu Polski i powitanie symboli ŚDM – 28 listopada

mieszko chrzestZaproszenie Metropolity Gdańskiego na Mszę Świętą z okazji Inauguracji Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski oraz powitania symboli Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Gdańskiej.

W przyszłą niedzielę, I Niedzielę Adwentu, rozpoczniemy w Kościele nowy rok liturgiczny. Będzie to szczególny rok, kiedy świętować będziemy 1050. rocznicę Chrztu Polski, wpisaną w obchody Jubileuszu Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka.

Zapraszam księży dziekanów, kapłanów i wiernych na uroczystą Mszę Świętą z okazji inauguracji Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, której będę przewodniczył w sobotę, 28 listopada br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Oliwskiej.

Szczególne zaproszenie kieruję do młodzieży, zwłaszcza do kandydatów do bierzmowania, do katechetów oraz do duszpasterzy młodzieży, bowiem podczas tej Eucharystii uroczyście powitamy w naszej Archidiecezji Symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikonę Matki Bożej, które przez dwa pierwsze tygodnie Adwentu będą peregrynować po naszych parafiach i kościołach. Niech te znaki przypomną nam, u progu chrzcielnego jubileuszu, o naszej chrześcijańskiej tożsamości.

+ Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański

Komentarze

komentarze