Komunikat Archidiecezjalny. Katechumenat Dorosłych „Domownicy Boga”. Przygotowanie do sakramentów Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii

Wychodząc naprzeciw potrzebom duszpasterskim wznawiamy zajęcia Archidiecezjalnego Katechumenatu Dorosłych, mającego na celu udzielenie pomocy osobom dorosłym, które pragną przygotować się do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrztu, bierzmowania i komunii świętej).

Program kursu opracowano na podstawie Obrzędów chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych dostosowanych do zwyczajów diecezji polskich oraz najnowszych dokumentów Magisterium Kościoła. Zajęcia odbywać się będą w Kolegium Teologicznym w Gdyni (ul. Armii Krajowej 46) od 2 października 2020 roku. Księży Proboszczów parafii, z których pochodzą kandydaci, prosimy o pisemne skierowanie ich do Kolegium Teologicznego najpóźniej do 2 października br. Sakrament bierzmowania dla dorosłych, którzy są już ochrzczeni, zostanie udzielony 10 grudnia 2020 roku o godz. 18.00 w kościele pw. NSPJ w Gdyni, a sakrament chrztu w Wigilię Paschalną 2021 r.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.gakt.info lub u ks. dra Krzysztofa Drewsa – koordynatora Archidiecezjalnego Katechumenatu Dorosłych (tel. 505 150 532).

Komentarze

komentarze