Ksiądz Wiesław Wett – 5 rocznica śmierci

7 czerwca 2016 – zmarł ksiądz Wiesław Wett, proboszcz parafii w Chłapowie. Kapłan odszedł po ciężkiej chorobie. Miał 58 lat.

Ksiądz Wiesław Wett święcenia otrzymał 22 maja 1983 r. w katedrze w Pelplinie z rąk księdza biskupa Mariana Przykuckiego. Wikariuszem został 1 lipca 1983 roku, inkardynowany dziewięć lat później 25 marca). Od stycznia 2000 roku pełnił też funkcję kapłana diecezjalnego Archidiecezji Gdańskiej.

Wcześniej pracował w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach. W latach 1983-1986 ksiądz Wiesław Wett był opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowie.

W gminie Władysławowo posługę proboszcza w parafii Miłosierdzia Bożego w Chłapowie pełnił od piątku 24 czerwca 1994 r.

Komentarze

komentarze