Kurs lektora 2015/2016

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Gdańskiej wraz z Gdańskim Archidiecezjalnym Kolegium Teologicznym w Gdyni organizuje KURS LEKTORA przygotowujący do pełnienia w parafiach funkcji lektora.

Jest on przeznaczony jest dla ministrantów (wiek – od drugiej klasy gimnazjum wzwyż). Celem kursu jest jeszcze większe przylgnięcie ministranta do Chrystusa, któremu służy przy ołtarzu poprzez pogłębienie wiedzy liturgicznej i biblijnej, a także rozwinięcie umiejętności czytania i głoszenia Słowa Bożego.

W ramach kursu przewidziane są wykłady z zakresu teologii biblijnej, teologii ogólnej, liturgiki, fonetyki, a także przewidziana jest emisja głosu i zajęcia ze śpiewu kościelnego. Wykłady będą odbywały się w Auli Akademickiej GAKT w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 46.

SPOTKANIA BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ RAZ W MIESIĄCU – ZAWSZE W SOBOTY W GODZINACH OD 12:00 DO 17:00

Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października o godz. 12:00 w Auli Akademickiej. 17 października – Msza św. o godz. 10:00 i inauguracja roku (Parafia pw. NSPJ w Gdyni). W czerwcu 2016 roku – zakończenie kursu i uroczyste udzielenie funkcji lektora.

logolektor

Komentarze

komentarze