Mały Chór Wielkich Serc – 21 lipca

Zapraszamy – w czwartek 21 lipca – na koncert Małego Chóru Wielkich Serc na godzinę 19:00.

Mały Chór Wielkich Serc powstał w roku 1997 przy parafii franciszkańskiej p. w. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Obecnie zespół tworzy ponad 50 dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Założycielem i prowadzącym jest franciszkanin o. Piotr Kleszcz, który komponuje i układa dla chórku teksty. Główna działalność zespołu to koncertowanie. Występują na estradach, w kościołach, szkołach, teatrach, filharmoniach, szpitalach, domach opieki społecznej… Odwiedzili wiele miast i miejscowości w Polsce i za granicą. W sumie do tej pory, odbyło się już ponad 300 koncertów. Wielokrotnie brali udział w programach telewizyjnych i radiowych, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich.

Nagrali kilkanaście żywiołowych teledysków emitowanych w TV i oglądanych chętnie w Internecie. Podejmują charytatywną współpracę z hospicjami, Domami Opieki Społecznej, szpitalami, Caritasem i innymi instytucjami, które służą dobru ludzi. Utrzymują również kontakt z włoskim zespołem dziecięcym „Piccolo Coro 'Mariele Ventre’ dell Antoniano”, który był inspiracją do powstania chóru. W listopadzie 2004 roku sześcioletnia wokalistka chóru – Joanna Strembicka reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d’Oro w Bolonii we Włoszech. Od 2005 roku powołane zostało Stowarzyszenie Mały Chór Wielkich Serc wspierające organizacyjnie pracę zespołu. Członkami Stowarzyszenia są rodzice małych chórzystów. Dzieci z Małego Chóru Wielkich Serc przez śpiew pragną mówić innym o Bogu i o ludzkich sprawach. Robią to w sposób bardzo spontaniczny, typowy dla najmłodszych, dając słuchaczom dużo radości i dostarczając refleksji nad problemami życia. Są otwarci na nowe zaproszenia i nowe zadania głoszenia Dobrej Nowiny w piosence.

Dyskografia: „Dialog” – 1998, „Kocham” – 2000, „Kolędy i niespodzianki” – 2001, „Wielkanoc” – 2003, „Misja” – 2003, „Piosenki wybrane” – 2004, „Nadzieja” – 2007, „Na wyspie Pana Boga” – 2007, Płyta Wizytówka IV Światowego Kongresu Rodzin – 2007, „Wolność” – 2010

Komentarze

komentarze