MSZA ŚWIĘTA W 20. ROCZNICĘ POBYTU OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W SOPOCIE

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO NA MSZĘ ŚWIĘTĄ W 20. ROCZNICĘ POBYTU OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W SOPOCIE

5 czerwca 2019

Umiłowani Bracia i Siostry,

Drodzy Bracia Kapłani!

Przed nami rocznica pamiętnej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła do Polski. Dwadzieścia lat temu, w 1999 r. Papież przybył do Sopotu i celebrował uroczystą Mszę Świętą, podczas której ukoronował obraz Matki Boskiej Wejherowskiej – Uzdrowienia Chorych na duszy i ciele. W spotkaniu tym uczestniczyło ponad 700 tyś. pielgrzymów.

Święty Jan Paweł II wołał wówczas: „«Nie ma solidarności bez miłości». Więcej, nie ma szczęścia, nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości, tej miłości, która przebacza, choć nie zapomina, jest wrażliwa na niedolę innych, nie szuka swego, ale pragnie dobra dla drugich; miłości, która służy, zapomina o sobie i gotowa jest do wspaniałomyślnego dawania. Jesteśmy zatem wezwani do budowania przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego. Do budowania «cywilizacji miłości»”.

Wspominając te słowa i to szczególne spotkanie Papieża Polaka z wiernymi Archidiecezji Gdańskiej, zapraszam serdecznie na rocznicową Mszę Świętą, która będzie sprawowana w środę, 5 czerwca o godz. 18.00, w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sopocie. Po liturgii odbędzie się procesja i modlitwa przy Krzyżu Papieskim na hipodromie.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański

 

Komentarze

komentarze