Niedziela Palmowa – 9 kwietnia

Niedziela Palmowa to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich katolików. Święto to jest obchodzone na tydzień przed Wielkanocą i w tym roku wypadło 9 kwietnia.

Niedziela Palmowa przypomina wierzącym o tryumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy przed ukrzyżowaniem. Wierni czczą to wydarzenie, przynosząc do kościołów palmy, by je poświęcić. Później zanoszą je do domów i trzymają aż do kolejnych świąt. Istotne jest również to, że Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czyli najważniejszy moment w religii katolickiej, upamiętniający cierpienia Jezusa przed ukrzyżowaniem. Mimo tego, Niedziela Palmowa jest radosnym świętem i przypomina także o zmartwychwstaniu oraz zapowiedzi życia wiecznego. Wierni pragną to uczcić i wybierają jak najbardziej kolorowe, kojarzące się z radością, palmy.

Poświęcenie palm podczas Mszy świętych o  8.00 i 16.00.

10.30 – Procesja z palmami od plebanii do kościoła.

 

Tak było w zeszłym roku – KLIKNIJ!

Komentarze

komentarze