Ogłoszenia – 1 grudnia 2019 r.

I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Dzisiaj o 14.15 spotkanie Żywego Różańca.
 2. Dzisiaj na sumie poświęciliśmy opłatki, które roznosić będą znani nam panowie. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany – elewację południowej ściany kościoła.
 3. 4 grudnia, z okazji wspomnienia św. Barbary w naszej parafii uroczystość odpustowa, której o godz. 17.00 przewodniczyć ks. Arkadiusz Harbar, student prawa kanonicznego w Szwajcarii. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Z racji święta parafii biuro w środę nieczynne.
 4. W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Przyjrzymy się w czasie tych rorat postaci Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do udziału we wspólnych roratach wraz z Małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony..
 5. W czwartek rano adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od 16.00 okazja do spowiedzi św.
 7. W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Franciszka Ksawerego, w sobotę św. Ambrożego, w niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
 8. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 złotych, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn.
 9. Do nabycia u ministrantów świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 złotych mała i 18 złotych duża.
 10. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona za tydzień przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.  
 11. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze