Ogłoszenia – 1 kwietnia 2018 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1 kwietnia 2018 roku.

  • Sprawowaną dzisiejszej nocy liturgią Wigilii Paschalnej, połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. W dzisiejszą uroczystość zachęcamy do duchowej łączności z Ojcem Świętym, który o godzinie 12. podczas modlitwy „Regina Coeli” udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu. Przyjmując je z wiarą można uzyskać odpust zupełny.
  • Na wniosek części zelatorów z racji świątecznych spotkań rodzinnych comiesięczne zebranie Żywego Różańca jest przeniesione na wtorek na 14.15.
  • Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana kardynała Wyszyńskiego. Jutro o 14.40 i 15.15 bieg do pustego Grobu.
  • Trwa rozpoczęta w Wielki Piątek Nowenna przed Świętem Miłosierdzia, dziś trzeci dzień. Odmawiamy ją w ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzę stałych zgłoszonych chorych, zaś od 16.00 będzie okazja do spowiedzi świętej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów wielkanocnych. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 9.00 pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.
  • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość odpustowa. Uroczysta suma pod przewodnictwem księdza kanonika Rafała Dettlaffa kanclerza Kurii Metropolitalnej Gdańskiej z udziałem kapłanów z naszego morskiego dekanatu o godzinie 16.00, a po niej procesja eucharystyczna. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.
  • Przeżywając obchody Świąt Paschalnych dziękujemy jako wspólnota parafialna za przygotowanie uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorkom, organistom i chórowi, strażakom OSP Chłapowo i Żywemu Różańcowi. Składamy podziękowanie dekoratorom za przygotowanie ołtarza adoracji i Grobu Pańskiego, dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni. Z kolei włączającym się w świąteczne dzieło charytatywne dziękujemy za składaną przez cały Wielki Post jałmużnę, którą zgodnie z zapowiedzią przekażę s. Adzie z Władysławowa. Dziękujemy też za składane ofiary na dekoracje świątyni oraz kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów Biuletyn Parafialny i Gościa Niedzielnego.
  • Radość Świąt Wielkanocnych skłania nas do wyrażania z serca płynących życzeń. Przyłączając się do tych już wypowiedzianych, życzę błogosławionych Świąt, umocnienia w wierze w Zmartwychwstałego i radości płynącej z chwały jaką ukazał nam Chrystus. Niech dobre przeżywanie tych dni, doda nam odwagi, abyśmy idąc za Zmartwychwstałym Panem, nieśli w nas samych promień Jego miłości tym, których spotykamy.

Witamy wszystkich przybyłych Gości razem z nami świętujących Zmartwychwstanie Pańskie, zwłaszcza obecnych koncelebrantów i życzymy błogosławionych i radosnych Świąt w gronie rodziny i bliskich. Na dobre przeżywanie Świąt Zmartwychwstania niech nam Bóg błogosławi. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze