Ogłoszenia – 1 lipca 2018 r.

XIII Niedziela Zwykła – 1 lipca 2018 r.

 • Dziś o godzinie 14.15. w kościele comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
 • Pragniemy przypomnieć, że w czasie wakacji nie odprawiamy w niedziele Mszy świętej o 16.00. Jest ona przesunięta na godzinę 20.00. Przed południem są trzy Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Równocześnie przypominamy, że sobotnia Msza święta o godzinie 18.00 sprawowana jest z liturgii niedzielnej.
 • W liturgii tego tygodnia we wtorek przypada święto Tomasza Apostoła, w środę błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, w piątek świętego Jana z Dukli. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia i w modlitwie polecamy opiece świętych patronów.
 • W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków, o nowe powołania do służby w kościele między 9.15 a 10.15.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem ksiądz proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Po południu okazja do spowiedzi świętej od 16.00. Po Mszy świętej o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Jezusa.
 • Wszystkich gości, których serdecznie witam zachęcam po Mszy świętej do adoracji relikwii św. Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godzinie 15.00.
 • Są wolne miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Petersburga, Rygi Talina, Szawli i Kaliningradu. Zapisywać się można w biurze parafialnym od wtorku do czwartku w godzinach 15.15-16.30. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
 • Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 14 i 15 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 15 lipca o godzinie 10:30 pod przewodnictwem księdza biskupa. Pielgrzymi przybędą w sobotę 14 lipca. Powitanie zgodnie z tradycyjnym porządkiem przed Kaplicą Objawienia. Centralna Msza święta w sobotę o godzinie 17:00. Nasza parafialna pielgrzymka wyruszy spod kościoła w sobotę o 13.15 i dołączy się tradycyjnie do Grupy Władysławowskiej.
 • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych+ (to forma cegiełki na budowę kościoła). Są też do nabycia ceramiczne kropielnice do naszych mieszkań w cenie 20 złotych – to też forma cegiełki. O. Oblat rozprowadza pod kościołem kalendarze misyjne na 2019 rok.
 • W następną niedzielę (8 lipca) Katolicka Księgarnia Nowa-Ewangelizacja.pl rozprowadzać będzie w naszej parafii literaturę religijną, dewocjonalia i Boże Krówki. Szczególnie polecamy książkę Dekalog; jest to najnowsza pozycja księdza Piotra Glasa. Zapraszamy w przyszłą niedzielę do odwiedzenia stoiska.
 • W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele budowlane.
 • W przyszłą niedzielę gościć będziemy na Mszach świętych Zespół Massuana z Żukowa. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia płyty CD z na-graniami i Księgi Zdrowia. Autor zaprasza na wykład dotyczący tej problematyki na godzinę 15.15 do salki na plebanię.
 • Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach i na naszej stronie internetowej.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze