Ogłoszenia – 1 listopada 2020 r.

XXX Niedziela Zwykła – 1 listopada 2020 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

  1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku z racji pandemii nie będzie Mszy świętej o 14.00 na cmentarzu, jest u nas w kościele.
  2. Natomiast w piątek 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze święte o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź święta od godz.16.00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.
  3. W tym tygodniu ponadto wspomnienie świętego Karola Boromeusza w środę.
  4. Pierwsze dni listopada stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać od 1 do 8 listopada raz dziennie nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię św. oraz odmawiając modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  5. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, kartki z wypominkami znajdujące się przy wyjściu, można składać w zakrystii, w kancelarii bądź na tacę. Złożone przy tej okazji tradycyjne ofiary, tego roku przeznaczamy na fundusz budowlany. Różaniec wypominkowy odprawiany będzie od 2 do 7 listopada codziennie o godzinie 17:30.
  6. W przyszłą niedzielę comiesięczne spotkanie Żywego Różańca – o godzinie 14.15 i wspólny różaniec z wypominkami.
  7. Przy wyjściu do nabycia Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn.

Na dni pamięci o naszych bliskich zmarłych niech nam Pan Bóg błogosławi.

Ksiądz Proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze