Ogłoszenia – 1 sierpnia 2021 r.

XVIII niedziela zwykła

  1. Dziękujemy wszystkim za stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek, zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
  2. Dzisiaj Spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.
  3. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 77. rocznica Wybuchu Powstania Warszaw­skiego [1 VIII], 65. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 101. Cudu nad Wisłą, a także 41. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski. Treść tej zachęty publikowana jest w biuletynie parafialnym.
  4. W środę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a – patrona kapłanów, w piątek święto Przemienienia Pańskiego. Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta, drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek przed południem ks. proboszcz odwiedzi stałych zgłoszonych chorych, od 16.00 okazja do spowiedzi św, a po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Serca Bożego. W sobotę Msza św. o 17.00 jest wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi.
  6. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, a czwartek Godzina Święta – adoracja Najśw. Sakramentu od 9.15-10.15.
  7. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn, a także nabyć kalendarz na 2022 rok. Przy relikwiach Jana Pawła II za dobrowolną ofiarą książeczka o Bożym Miłosierdziu i czasopismo dla dzieci: Promyczek Dobra.
  8. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w Internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  9. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
  10. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze