Ogłoszenia – 10 grudnia 2017 r.

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

  • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w uroczystość odpustową ku czci św. Barbary i tym, którzy wzięli w niej udział. Dziękuję sponsorom za przygotowanie tradycyjnego św. Mikołaja dla dzieci.
  • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary do puszek na tę pomoc.
  • W tym tygodniu wspominamy w środę świętą Łucję, w czwartek świętego Jana od Krzyża, a pod koniec tygodnia przypada 47 rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu.
  • W adwencie zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do soboty: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Hasło tego rocznych rorat: Strażnik skarbów. Do udziału we wspólnych roratach wraz z małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów lub świec. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony.
  • Parafialna zabawa karnawałowa odbędzie się w remizie OSP 20 stycznia. Zapisy w sklepie u pana Daniela. Koszt od pary 200 złotych. Jutro na plebanii o godzinie 19:00 spotkanie organizacyjne.
  • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, „Biuletyn parafialny” świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie 6 złotych za małą i 17 złotych za dużą.

Zapraszając do dobrego przeżycia adwentu m. in. przez udział w roratach, życzę wszystkim dobrego tygodnia. Prośmy Boga, by nam na ten czas błogosławił. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze