Ogłoszenia – 10 kwietnia 2022 r.

Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej [Palmową] rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy święcimy palmy. Procesja z palmami od plebanii do kościoła o godz. 10.30. Także dziś w Kościele obchodzimy XXXVII Światowy Dzień Młodzieży. Po Mszy świętej o 10.30 spotkanie w salce młodzieży klas VII i VIII w związku z rozpoczęciem przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 2. Dziś przed kościołem lektorki rozprowadzają własnoręcznie wykonane palmy.
 3. Dziś o godz. 15.00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. Spowiedź św. we wtorek od 16.30-17.30. Będzie trzech kapłanów. W Triduum Paschalne spowiedzi nie będzie W poniedziałek, wtorek, i środę Msze święte tylko rano. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek o stałej porze, w środę bezpośrednio po koronce, w czwartek nieczynne!
 5. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18. Taca na potrzeby parafii. Po liturgii adoracja w „ciemnicy” według planu podanego tydzień temu w biuletynie. Plan adoracji ponadto jest zamieszczony w Internecie i w gablotce z tyłu kościoła. Zachęcamy do zapisania się na adorację nocną. W tym dniu po liturgii u ministrantów będzie można odebrać intencję 30-dniowej modlitwy w intencji kapłana. Na kartce będzie wypisane jego imię i rok święceń, stosowna modlitwa oraz wskazówki tej krucjaty modlitewnej.
 6. W Piątek Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu według podanego porządku. Liturgia wielkopiątkowa o godz. 18:00, a po niej adoracja według ustalonego porządku i nocna adoracja indywidualna. Na liturgię przynosimy krzyże z domu. W tym dniu taca przeznaczona jest na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi świętej. Obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lekkie.
 7. W Wielką Sobotę adoracja do 21.00. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10, 11, 12. Na poświęcenie przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną. Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 22. Prosimy o przyniesienie świec. Po liturgii procesja rezurekcyjna. Proszę się ciepło ubrać, bo liturgia będzie trwała ok. 3 godzin. Żywy Różaniec i młodzież prosimy o przygotowanie na procesję chorągwi i sztandarów oraz feretronu. W kolejne niedziele począwszy od 2 wielkanocnej aż do Wniebowstąpienia Pańskiego procesja z figurą Zmartwychwstałego odbędzie się przed sumą o 8.00. Na procesję zapraszam dzieci do noszenia poduszek.
 8. W I i II Święto Msze święte jak w każdą niedzielę. W Niedzielę Wielkanocną o 17.00 Nieszpory kończące obchód Triduum Paschalnego.
 9. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Wiesława Szlachetki odbędzie się w Wigilię Święta Miłosierdzia Bożego w sobotę 23 kwietnia o godz. 15.00. Ksiądz biskup wprowadzi do świątyni relikwie księdza Michała Sopoćki i udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas I i II szkoły ponadpodstawowej. Nie będzie procesji eucharystycznej, ale odbędzie się uroczysty ingres do świątyni.
 10. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nasz parafialny biuletyn.
 11. Dziękuję za kolektę budowlaną, ofiary na sprzątanie kościoła i te wrzucone do skarbony na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Na owocne przeżywanie obchodów Wielkiego Tygodnia niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze