Ogłoszenia – 10 lipca 2016 r.

XV Niedziela Zwykła

  • W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek święto świętego Benedykta – opata, patrona Europy, we wtorek świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w środę świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek świętej Bonawentury, w sobotę Matki Boskiej Szkaplerznej.
  • Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 16 i 17 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 17 lipca o godz. 10:30 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Pielgrzymi przybędą w sobotę 16 lipca. Powitanie zgodnie z tradycyjnym porządkiem przed Kaplicą Objawienia. Centralna Msza święta w sobotę o godz. 17:00. Nasza parafialna pielgrzymka wyruszy spod kościoła w sobotę o 13:00 i dołączy się tradycyjnie do Grupy Władysławowskiej.
  • W przyszłą sobotę o 18:00 i w niedzielę (16-17 lipca) oprawę muzyczną każdej Mszy świętej zapewni pan Tomasz Dorniak i Zespół Massuana. Po Mszy świętej będzie można zakupić płytę z nagraniami zespołu. Pan Tomasz zaprasza do salki na plebanię w niedzielę na godz. 16:00 i w poniedziałek na 11:00 na wykład Stop dla raka. Wstęp wolny.
  • Pragniemy przypomnieć, że w czasie wakacji nie odprawiamy w niedziele Mszy świętej o 16:00. Jest ona przesunięta na godzinę 20:00. Równocześnie przypominamy, że sobotnia Msza święta o godz. 18:00 sprawowana jest z liturgii niedzielnej.
  • Wszystkich gości nawiedzających naszą świątynię chciałbym poinformować, że jest ona kościołem jubileuszowym, w którym codziennie można uzyskać odpust zupełny i w którym także codziennie odmawiana jest o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W każdy czwartek od godz. 9:15-10:15 jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź święta jest przed każdą Mszą świętą w niedziele i przed Mszą świętą o 17:00 i 18:00 w dni powszednie.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
  • Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele budowlane.
  • Do posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ul. Władysławowskiej 53-77.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze