Ogłoszenia – 10 lipca 2022 r.

XV Niedziela Zwykła

  1. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, zaś w czwartek od 9.15-10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii jest tylko przed Mszą św. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie.
  2. W poniedziałek przypada święto Benedykta opata i patrona Europy – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, we wtorek przypada wspomnienie św. Bonifacego Brunona z Kwerfurtu, w środę św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek przypada wspomnienie św. Bonawentury, w sobotę przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 17 i 18 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 17 lipca o godz. 10:30 pod przewodnictwem ks. biskupa. Wyjście pielgrzymów spod naszego kościoła 16 lipca (sobota) o godz. 13.30. Centralna Msza św. dla pielgrzymów w sobotę o godz. 17:00.
  3. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  4. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 złotych i za dobrowolną ofiarą nasz parafialny biuletyn. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2023 rok w cenie 25 złotych. Jest także książka o Chłapowie i tutejszej parafii w cenie 25 złotych.
  5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na ocieplenie i tynkowanie ścian kościoła i plebanii. Na te cele będą przeznaczone także ofiary ze zbiórki wakacyjnej tzw. kopert. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
  6. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka na jedna słodycz wynosi 5 złotych.
  7. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze