Ogłoszenia – 10 marca 2019 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

  • Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Dlatego, jak co roku możemy przy wyjściu z kościoła złożyć do skarbony jałmużnę wielkopostną. Niech to będzie szczery dar naszego serca. Uzbierane w ten sposób ofiary złożone do puszki z napisem „Jałmużna wielkopostna” przeznaczone zostaną przy współpracy z Caritas we Władysławowie na świąteczną pomoc dla najbiedniejszych w parafii.
  • Dziś oraz w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
  • Dziś rozpoczęły się rekolekcje dla dorosłych i dzieci z naszej parafii. Zachęcam do dobrego wykorzystania tego czasu. Program rekolekcji zawarty jest bieżącym biuletynie, w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzieci i młodzieży na godzinę 16.00, dorosłych na 17.30.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny.
  • Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę i pielgrzymkę na Powiśle i do Górki Klasztornej.
  • W marcu i na początku kwietnia jest wolnych wiele terminów Mszy świętych w dni powszednie.
  • W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

Dziękując za wspólną modlitwę, życzymy z o. rekolekcjonistą wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia, dobrego odprawienia rekolekcji, które pomogą dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu i przygotować się do świąt paschalnych. Niech nam Bóg błogosławi.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze