Ogłoszenia – 10 marca 2024 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu [Laetare]

  1. Dzisiaj niedziela radości (Laetare). W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości, której źródłem jest sam Bóg i Jego wierna miłość. Część z nas odczuwa radość z wytrwania w wielkopostnych postanowieniach. W okresie Wielkiego Postu Kościół zachęca nas także do podejmowania przemieniających nas postanowień, do spełniania dobrych uczynków i do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbony z „Jałmużną wielkopostną”.
  2. Dziś Gorzkie Żale o 15.00. Poprzedzi je Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. W tygodniu biuro parafialne czynne w stałych godzinach urzędowania w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy świętej.
  4. Polecam waszej uwadze nowy numer Gościa Niedzielnego i aktualny biuletyn parafialny, w który zaopatrzyć się można za drobną ofiarą przy wyjściu z kościoła. Są do nabycia u ministrantów świece – paschaliki w cenie 20 złotych i dodatek Gościa Niedzielnego w cenie 12 złotych, poświęcony zagadnieniom z historii Kościoła.
  5. Zakończyliśmy tegoroczny sezon grzewczy w kościele.
  6. W zakrystii są przygotowane listy na tzw. adorację nocną z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek i z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Można się zapisywać.
  7. W przyszłą niedzielę i za dwa tygodnie lektorki będą w przedsionku kościoła rozprowadzać za cegiełkę świąteczne wyroby cukiernicze , natomiast za dwa tygodnie palmy i malowane w jedwabiu pisanki. Dochód przeznaczony na fundusz młodzieżowo- dziecięcy: na nagrody za konkursy, na okazjonalne wyjazdy.
  8. Dziękuje sponsorom tegorocznego paschału i dwóm paniom: które po zeszłotygodniowym moim ogłoszeniu zobowiązały się do opieki nad grobem Dziękuje ofiarodawcy drzewa do ciemnicy. Bóg zapłać.

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik

Zapowiedź przedślubna 10 marca 2024

– Mariusz Józef Patelczyk, kawaler ze Strzelna

– Agnieszka Ewa Trojka, panna z Chłapowa

Komentarze

komentarze