Ogłoszenia – 11 czerwca 2017 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11 czerwca 2017 roku

  • Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
  • Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 18:30, a od piątku – w Oktawie Bożego Ciała – połączone z procesją eucharystyczną. W przyszłą niedzielę Procesja Eucharystyczna po Sumie o godzinie 8:00.
  • W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała spotkanie organizacyjne dzieci sypiących kwiatki z p. Dorotą i Ewą jutro i we wtorek o 16:00 w kościele.
  • Jutro przypada wspomnienie błogosławionych męczenników II wojny światowej, we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę błogosławionego Michała Kozala – biskupa i męczennika, w sobotę świętego brata Alberta Chmielowskiego.
  • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 8:00, 10:30 i 16:00. Po Mszy świętej o godzinie 10:30 wyruszy ze świątyni procesja i przejdzie ulicami: Gościnną, Poprzeczną, Rodzinną, Zagrodową, Górniczą, Władysławowską i Gościnną. Prosimy o ustrojenie trasy procesji i nieparkowanie przy niej samochodów. Niech nasz liczny i aktywny udział będzie okazją do manifestacji wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa żyjącego w tajemnicy Eucharystii.
  • W piątek ksiądz arcybiskup mając na uwadze liczne spotkania rodzinne i towarzyskie w ramach długiego weekendu udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na terenie gdańskiej archidiecezji
  • W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 na Mszy świętej z liturgią niedzielną będą obecni kapłani rocznika święceń księdza proboszcza. Ksiądz Proboszcz zaprasza drogich parafian i gości do włączenia się w liturgię.
  • Na świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 40 złotych. Za tydzień kolekta przeznaczona w całości na utrzymanie Gdańskiego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę budowlaną.
  • U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
  • W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza dr Leszka Jażdzewskiego wykładowcę historii Kościoła w naszym seminarium i alumna, bowiem przyszła niedziela w ramach naszego dekanatu jest Dniem Modlitwy w intencji powołań. Jednocześnie Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w BIULETYNIE PARAFIALNYM.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze