Ogłoszenia – 11 grudnia 2016 r.

III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete – 11 grudnia 2016 r.

• Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w uroczystość odpustową ku czci świętej Barbary. Dziękuję także za przygotowanie tradycyjnego świętego Mikołaja.
  • Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Niedzielą Gaudete – Niedzielą Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie od poniedziałku do soboty. Okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej 15 minut przed Mszą św oraz 20 grudnia (wtorek) od 16:00 -18:00. W tych godzinach będą zaproszeni kapłani. Do udziału we wspólnych roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  • W te dni wspominamy Wydarzenia Grudniowe: rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, rocznicę gdańskich wydarzeń grudniowych a 17 grudnia rocznica wydarzeń gdyńskich tzw. „Czarnego Czwartku”.
  • W tym tygodniu przypada we wtorek wspomnienie świętej Łucji, w środę świętego Jana od Krzyża.
  • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, u radnych z tyłu kościoła ostatnie świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Świątecznej Pomocy Dzieciom” i kalendarze parafialne.
  • Dziś taca budowlana, w przyszłą niedzielę wraz z radnymi zbieramy do puszek na budowę naszego kościoła w Parafii świętego Wawrzyńca w Gdyni – Wielkim Kacku, zatem w przyszłą niedzielę Mszom świętym będzie przewodniczył ojciec Jordan. Trwa cały czas ocieplanie sufitu i prace nad kostnicą i zakrystią. Kto by chciał zobaczyć inwestycje na zapleczu kościoła, to zapraszam.
  • Zapraszając do dobrego przeżycia kolejnego tygodnia adwentu m. in. poprzez spowiedź przedświąteczną, życzymy wszystkim dobrego tygodnia i wytrwania w adwentowych postanowieniach. Prośmy Boga, by nam błogosławił.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik