Ogłoszenia – 11 lipca 2021 r.

XV Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
  2. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godzinie 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, zaś w czwartek od 9.15-10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii jest tylko przed Mszą świętą, zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie.
  3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonifacego Brunona z Kwerfurtu, we wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek przypada wspomnienie św. Bonawentury, w piątek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 17 i 18 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 18 lipca o godz. 10:30 pod przewodnictwem ks. biskupa. Wyjście pielgrzymów spod naszego kościoła 17 lipca (sobota) o godz. 13.30. Centralna Msza św. dla pielgrzymów w sobotę o godz. 17:00.
  4. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w Internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  5. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 złotych i za dobrowolną ofiarą nasz parafialny biuletyn. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2022 rok w cenie 20 złotych.
  6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na ocieplenie i tynkowanie ścian kościoła i spłatę transportu ławek z Achen. Na te cele będą przeznaczone także ofiary ze zbiórki wakacyjnej tzw. kopert. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze