Ogłoszenia –11 lutego 2018 r.

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

  • Dziś po Koronce do Bożego Miłosierdzia można przyjąć sakrament chorych. Dzisiaj także rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy.
  • W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia podczas liturgii na znak pokuty posypujemy głowy popiołem i wsłuchujemy się w słowa: „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Podejmujemy w tym okresie post, modlitwę i jałmużnę, na które „Katechizm” wskazuje jako na najważniejsze dobre uczynki. Tego dnia katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zaś osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje ponadto post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym raz do syta. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 17.00 i 18.00.
  • W piątek zapraszamy na pierwszą w tym Wielkim Poście drogę krzyżową: dla dzieci o godzinie 16, dla dorosłych i młodzieży o 17:30. Natomiast w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.15. Z udziałem w wielkopostnych nabożeństwach drogi krzyżowej oraz Gorzkich żali związany jest przywilej odpustu zupełnego., Kazania pasyjne będzie głosił ks. Sebastian Reszka ze Starzyna.
  • W I Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne Program rekolekcji jest podany w gablotce i na stronie WWW. Rekolekcje głosił będzie O. Michał Osek OP z Gdańska Zechciejmy dobrze wykorzystać ten czas, aby właściwie przeżyć Wielki Post.
  • Natomiast 15 lutego w czwartek przypada wspomnienie błogosławionego Michała Sopoćki, szczególnego czciciela Bożego Miłosierdzia, którego relikwie posiadamy. Zapraszamy na Koronkę i Litanię do bł. Michała Sopoćki.
  • U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny.
  • W związku z prowadzoną akcją przez OSP Chłapowo wspieraną przez Gminę Władysławowo pt. ,,NIE DLA CZADU” naczelnik OSP Chłapowo zaprasza wszystkich mieszkańców Chłapowa na wykład dotyczący tlenku węgla i zagrożenia jakie powoduje. Wykład odbędzie się na sali OSP Chłapowo w dniu 16 lutego 2018 roku o godzinie 17:00 to jest 30 minut przed spotkaniem mieszkańców z burmistrzem Władysławowa Panem Romanem Kużel. Po wykładzie zostaną rozlosowane DARMOWE czujniki tlenku węgla – oczywiście wśród osób obecnych na wykładzie. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze