Ogłoszenia – 11 lutego 2024 r.

VI Niedziela Zwykła

  1. Dziś rozpoczyna się 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ścisły, który polega na spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Wszystkich od 14. roku życia w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00 i 18.00. O 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Nowenną ku czci MBNP
  3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież na godz. 16.00, dorosłych na 17.30.
  4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  5. W Wielkim Poście ponadto podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Dlatego, jak co roku możemy przy wyjściu z kościoła złożyć do skarbony jałmużnę wielkopostną.
  6. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje parafialne, które poprowadzi dobrze nam znany ks. Andrzej Szymański CPPS kiedyś ze Swarzewa, dzisiaj z Zamościa.
  7. Przy wyjściu do nabycia Gość Niedzielny i Biuletyn Misericordia Domini.
  8. W Popielec zbiórka do puszki na ogrzewanie kościoła. Dziękuję za dzisiejsza kolektę budowlaną. Rozpoczęła się renowacja drzwi zewnętrznych kościoła.

Na nasze dobre wejście w czas Wielkiego Postu niech Pan nam błogosławi.

Ksiądz Sławomir Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze