Ogłoszenia – 11 października 2020 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2020 r.

XX Dzień Papieski

  1. Przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus. W całej ojczyźnie w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Także i u nas lektorki /ministranci/ zbierają po Mszy św. ofiary na ten cel.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego w czwartek św. Teresy od Jezusa, w piątek św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dziś po Mszy świętej o 16.00 w dni powszednie na 17.30, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00.
  4. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i nasz Parafialny Biuletyn.
  5. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, w tygodniu przy wyjściu znajdą się kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w kancelarii. Są kartki także w dzisiejszym biuletynie. Złożone przy tej okazji do koperty ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominkach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa tzw. sług Bożych, jak kard. Stefan Wyszyński.
  6. Z tyłu kościoła jest w zbiorniku woda święcona do zabrania do domu. W okresie pandemii, kiedy życie może być zagrożone proszę pamiętać o życiu w łasce uświęcającej.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze