Ogłoszenia – 12 grudnia 2021 r.

III Niedziela Adwentu – Nie­dziela „Gaudete” – 12 grudnia 2021 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Nie­dzielą Gaudete – Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu – czas modlitwy w intencji chrześcijańskiego życia rodzin. W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie od poniedziałku do soboty. Jutro wspomnienie św. Łucji a we wtorek Jana od Krzyża. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia
  2. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn Parafialny, tylko małe świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Świątecznej Pomocy dzieciom” w cenie 7 złotych. Caritas we Władysławowie serdecznie dziękuję za przekazaną przez parafian w Chłapowie żywność do Pracowni O. Pio.
  3. Jak co roku Kościół pragnie włączyć się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce poprzez inicjatywę IPN „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec/lampionów dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30, co będzie bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
  4. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się we wtorek 21 grudnia od 18.00 do 19.00. Będzie dwóch zaproszonych kapłanów.
  5. Serdecznie dziękuję za ofiary składane za opłatek na cele budowlane, za te składane na utrzymanie parafii, budowę kościoła, na kwiaty i sprzątanie kościoła W zeszłą niedzielę zebraliśmy na Kościół katolicki na terenach byłego ZSRR 310 złotych. Dzisiaj zbiórka do puszki na ogrzewanie kościoła.
  6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali oprawę uroczystości odpustowej w naszej parafii. Dziękuję panu sołtysowi i sponsorom za przygotowanie paczek i spotkania ze świętym Mikołajem.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 10.30 katecheza dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy I i II szkoły ponadpodstawowej.

Zapraszając do dobrego przeżywania drugiej części adwentu m. in. poprzez spowiedź przedświąteczną, życzę wszystkim dobrego tygodnia i wytrwania w adwentowych postanowieniach. Prośmy Boga, by nam błogosławił.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze