Ogłoszenia – 12 kwietnia 2020 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwietnia 2020

  1. Sprawowaną dzisiejszej nocy liturgią Wigilii Paschalnej, połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. W dzisiejszą uroczystość zachęcamy do duchowej łączności z Ojcem Świętym, który o godzinie 12. podczas modlitwy „Regina Coeli” udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu. Przyjmując je z wiarą można uzyskać odpust zupełny. Będzie dodatkowa Msza święta dzisiaj i jutro o godz. 9.30 i 11.30. Cały czas obowiązuje obostrzenia – 5 osób na liturgii, na razie do 19.04.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak dzisiaj. Jest to dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana kardynała Wyszyńskiego.
  3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość odpustowa. Będzie dodatkowa Msza święta o 9.30 i o 11.30. Suma o godz. 16.00. Nie będzie procesji.
  4. W dniu 20 kwietnia nie będzie wizytacji biskupiej, ani poprzedzającej ją całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów Biuletyn Parafialny i Gościa Niedzielnego.
  6. Wielkanoc – to czas nadziei, że Ten, co, pokonał śmierć i piekło, oddali od nas wirus niosący strach, niszczący nasze życie – to czas odnawiania się wiary w Miłosierdzie Boże i dobro drugiego człowieka. Niech tegoroczne święta, poprzedzone wyjątkowym Wielkim Postem w domu i z domownikami, aby je wspólnie tylko z nimi przeżyć, przyniosły mnogość łask, pokoju i miłości. Niech radość z Zmartwychwstania Chrystusa wypełnia nasze serce i duszę, byśmy w kolejną wiosnę wkroczyli pełni wiary w wartość rodziny i pełni siły do przezwyciężenia chorób, pokus i wszelkich lęków.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Na dobre przeżywanie Świąt Zmartwychwstania niech nam Bóg błogosławi.

Komentarze

komentarze