Ogłoszenia – 12 marca 2017 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017 r.

  • Jak co roku, w przypadającą dziś II Niedzielę Wielkiego Postu w tzw. Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o polskich misjonarzach pracujących w 94 krajach świata ofiarując im naszą modlitwę oraz składane dziś ofiary, które pomogą misjonarzom realizować dzieła ewangelizacyjne i humanitarne. Ofiary na ten misyjny cel zbierają przy wyjściu do puszki ministranci.
  • Trwa okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, pomagając w ten sposób w zorganizowaniu świąt dla najbardziej potrzebujących. Niech to będzie szczery dar naszego serca.
  • Dziś oraz w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:15. Z udziałem w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzki Żali związany jest przywilej odpustu zupełnego.
  • Jutro przypada 4 rocznica wyboru papieża Franciszka. Polecam waszej modlitwie jego osobę i urząd.
  • Zapraszam w każdy czwartek od godziny 9:15 do 10:15 na adorację Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji.
  • W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci i młodzieży o godzinie 16:00, dla dorosłych o 17:30. W tym dniu przypadają imieniny księdza Biskupa Zbigniewa. Polecam waszej modlitwie jego osobę i urząd.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny, a w nim program i termin pielgrzymki do Fatimy oraz paschaliki w cenie 10 złotych.
  • Polecam waszej ofiarności sprzątnie kościoła, jak i wystrój ciemnicy i Grobu Pańskiego. Z tyłu kościoła przeznaczona jest puszka na ten cel.
  • W tym tygodniu jest wolnych 5 intencji Mszy świętych. Intencje można zamawiać w zakrystii także u ojca Jordana, bądź po „Koronce” w kancelarii na plebanii.

Dziękując za wspólna modlitwę, życzymy wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia. Niech nam Bóg błogosławi.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze