Ogłoszenia – 12 sierpnia 2018 r.

XIX Niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

 • Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 74. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 62. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 98. Cudu nad Wisłą, a także 38. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski. Treść tej zachęty publikowana jest w biuletynie parafialnym.
 • Wszystkich gości, których serdecznie witamy zachęcamy po Mszy św. do adoracji relikwii św. Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godzinie 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych + (to forma cegiełki na budowę kościoła). Są też do nabycia ceramiczne kropielnice do naszych mieszkań w cenie 20 złotych – to też forma cegiełki – piękna religijna pamiątka, a jednocześnie służąca jako egzorcyzm, Znak krzyża wodą święconą w progu domu nie pozwala złego wprowadzać z ulicy do naszych rodzin, gładzi grzechy lekkie. Jest też kalendarz parafialny w cenie 20 złotych.
 • Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.
 • Przy świętym Antonim jest skarbonka. Można włączyć się jeszcze w program pomocy chrześcijanom w Aleppo Rodzina Rodzinie. Udało się naszej parafii przez rok wesprzeć jedną rodzinę. Program można dalej kontynuować. Potrzeba na stypendium półroczne 3500 złotych. Mamy na razie 2400 złotych. O programie można poczytać na naszej stronie internetowej parafii.
 • Dzisiaj ksiądz proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła Chałupach, a pojutrze będzie głosił kazania w kościele św. Katarzyny w Gdańsku, za tydzień w Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie.
 • W środę przypada w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – doroczne patronalne święto odpustowe we Władysławowie. Msze święte w tym dniu są wg porządku niedzielnego. Poniedziałkowa wieczorna Msza św. przynależy już do uroczystości i czyni zadośćuczynienie uczestnictwa w eucharystii w tzw. święto nakazane. W tę uroczystość, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej, tradycyjnie pod koniec Mszy świętej błogosławimy przyniesione naręcza zbóż i ziół oraz owoce jako wyraz naszej wdzięczności za dary ziemi. Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego.
 • Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na budowę kościoła. Pryz skarbonce na budowę kościoła wyłożone są koperty. Jeśli ktoś pragnie włączyć się w budowę poprzez przelew czy większą ofiarę na tacę, może wziąć je ze sobą.
 • W miesiącu sierpniu, a zwłaszcza w bieżącym tygodniu są wolne intencje Mszy świętych. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączając w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. Intencje zamawiamy dziś u księdza. Arka w zakrystii lub w tygodniu w biurze parafialnym.
 • W tym tygodniu przypada we wtorek święto poświęcenia naszej archikatedry, w piątek świętego Jacka Odrowąża. Jutro przypada dzień urodzin naszego Arcypasterza, a wtorkowe święto jest szczególną okazją do modlitwy za naszą diecezję, jej biskupów, prezbiterium i wierny lud.
 • Kolejne spotkanie dla wyjeżdżających do Petersburga 17 sierpnia o godzinie 19.00. Przynosimy 1250 złotych dopłaty. Paszporty i zdjęcia oraz wnioski o wizę przynosimy 26 sierpnia o godzinie 18.00 do salki na plebanię.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości. Wśród nich kapłanów dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze