Ogłoszenia – 12 stycznia 2020 r.

Święto Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2020 r.

  1. W dzisiejszą Uroczystość Chrztu Pańskiego, kończącą w liturgii okres Bożego Narodzenia, ogarniamy szczególną modlitwą naszych szafarzy sakramentu chrztu, rodziców i chrzestnych – tych wszystkich, którzy przekazali nam wiarę, a także tych którzy w minionym roku zostali ochrzczeni w naszej wspólnocie.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w rodzinne kolędowanie.
  3. Przypominam, że biuro parafialne w czasie kolęd czynne jest w dni powszednie bezpośrednio po rannej Mszy św.
  4. 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Życzliwymi bądźmy (Dz 28,2). Poprzedzi go XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim pod hasłem: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” (Wj 20,8).
  5. Można już zapisywać się na zabawę karnawałową w sklepie u pana Daniela Borchmann.
  6. Po błogosławieństwie na koniec Mszy św., w dalszym ciągu zapraszam do adoracji przy żłóbku. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia szopki przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem i te składane do skarbonki na sprzątanie kościoła.

Na koniec prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by nam błogosławił i umocnił w wypełnianiu przyrzeczeń chrzcielnych.

Komentarze

komentarze