Ogłoszenia – 13 grudnia 2020 r.

III Niedziela Adwentu – Nie­dziela Gaudete – 13 grudnia 2020 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Nie­dzielą Gaudete – Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. W dalszym ciągu zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie od poniedziałku do soboty. Jutro wspomnienie św. Jana od Krzyża. W piątek nie będzie Mszy św. o 6.30.
  2. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn Parafialny; w zakrystii ostatnie świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Świątecznej Pomocy dzieciom” i opłatek. Caritas we Władysławowie serdecznie dziękuję za przekazaną przez parafian w Chłapowie żywność do Pracowni O. Pio.
  3. Jak co roku Kościół pragnie włączyć się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce poprzez inicjatywę IPN „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec/lampionów dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30, co będzie bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
  4. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec do 50 roku życia. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
  5. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w poniedziałek 21 grudnia od 15.30 do 17.00. Będzie dwóch zaproszonych kapłanów.
  6. Z racji spowiedzi w dekanacie biuro parafialne w czwartym tygodniu adwentu będzie nieczynne!
  7. Serdecznie dziękuję za ofiary składane za opłatek na cele budowlane, za te składane na utrzymanie parafii, na kwiaty i sprzątanie kościoła i te przesyłane na konto parafialne. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na Kościół katolicki na terenach byłego ZSRR 480 złotych.
  8. Ksiądz biskup Jacek napisał do diecezjan: Czas adwentu i okres po świętach Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas kolędy w parafiach. Księża odwiedzają wówczas katolickie rodziny. Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas odwiedzin i spotkań. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży. W związku z powyższym w naszej parafii zapraszam w Nowym Roku na Msze św. dla poszczególnych rejonów. Zostaną one odprawione w intencji parafian. Ich harmonogram znajduje się w kopercie z opłatkiem, którą otrzymaliście. W miejsce homilii przedstawię sprawozdanie duszpasterskie i budowlane. Po Mszy św. zostaną rozdane buteleczki z wodą święconą i obrazki kolędowe z modlitwą błogosławieństwa domów, którą po powrocie z kościoła niech odmówi senior rodziny i pokropi wodą święconą dom. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę kolędową, którą przeznaczamy w części na utrzymanie parafii i na cele budowlane, na kontynuację prac przy elewacji kościoła, jak i będzie możliwość tradycyjnego wsparcia funduszu ministranckiego.

Zapraszając do dobrego przeżycia ostatniego tygodnia adwentu m. in. poprzez spowiedź przedświąteczną, życzę wszystkim dobrego tygodnia i wytrwania w adwentowych postanowieniach. Prośmy Boga, by nam błogosławił.

Komentarze

komentarze