Ogłoszenia – 13 listopada 2016 r.

XXXIII Niedziela Zwykła –13 listopada 2016 r.

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

  • Rycerze Kolumba zapraszają dzisiaj do salki na plebanię na godzinę 17:00 wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby wstąpić w ich szeregi.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada we wtorek wspomnienie świętego Alberta Wielkiego, w czwartek świętej Elżbiety Węgierskiej, w piątek błogosławionej Karoliny Kózkównej (dzień modlitwy młodych we Władysławowie), w sobotę błogosławionej Salomei. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i powierzamy opiece świętych Patronów.
  • Przez cały miesiąc listopad jest odprawiana w naszym kościele, zamówiona przez Żywy Różaniec Msza święta gregoriańska w intencji + księdza proboszcza Wiesława Wetta.
  • Do posprzątania kościoła w sobotę po południu proszę parafian zamieszkałych w domach przy ulicy Rodzinnej i Władysławowskiej 77-85.
  • Polecam Waszej uwadze „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny.
  • Za tydzień o godzinie 16:00 w niedzielę Chrystusa Króla ks. biskup Zbigniew Zieliński zamknie „bramę Miłosierdzia”. Eucharystią, sprawowaną we wspólnocie kapłanów naszego morskiego dekanatu, podczas której ks. biskup poświęci okolicznościową tablicę upamiętniającą fakt, że nasza budująca się świątynia była kościołem stacyjnym, zakończymy Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy. Już dzisiaj zapraszam całą wspólnotę parafialną do przeżycia tej wyjątkowej chwili.
  • Dziś zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze